DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Wstęp deklaracji
Przedszkole nr 348 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola nr 348 w Warszawie
Dane teleadresowe jednostki
Adres placówki edukacyjnej
Ulica Kadetów 15A
Kod pocztowy Miasto 03-987 Warszawa
Data publikacji strony internetowej: 31.12.2024 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 25.03.2025 r.
Strona internetowa Przedszkole nr 348 jest Częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
Treści niedostępne
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo
Wyłączenia
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 31.12.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez przeszkolonego pracownika
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 31.12.2024 r.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest sekretarz - Sekretariat przedszkola, zsp9@eduwarszawa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 222772020. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Znalezione na stronie błędy można teżzgłaszać na adres: dostepnosc.cyfrowa@cyfra.gov.pl
Dostępność architektoniczna
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 składa się z dwóch placówek: Szkoły Podstawowej nr 128 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Przedszkola nr 348.
- Budynek, w którym mieści się siedziba Szkoły Podstawowej Szkoły Podstawowej nr 128 im. Marii Skłodowskiej-Curie, usytuowany jest w Warszawie przy ul. Kadetów 15
- Budynek, w którym mieści się siedziba Przedszkola nr 348 , usytuowany jest w Warszawie przy ul. Kadetów 15A
- Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Kadetów, prowadzą do niego schody oraz przystosowany dla wózków podjazd.
- Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Kadetów, prowadzą do niego schody oraz przystosowany dla wózków podjazd.
- Przejścia piesze przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 9 nie posiadają sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej. Chodnik przedziela ścieżka rowerowa.
- Najbliższy przystanek autobusowy obsługuje linie: 213, 219. Linia 213 kursuje na trasie –Gocław-Błota, zaś linia 219 Gocław –PKP Radość.
- Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy wejściu głównym Szkoły; po lewej stronie, 2 metry od wejścia.
Uwaga: informacje odnośnie transportu publicznego mogą ulec zmianie. Zaleca się sprawdzenie informacji na stronie: https://www.ztm.waw.pl/
Wejście do budynku przedszkola i strefa obsługi zainteresowanych:
Do przedszkola prowadzi chodnik, wejście przez furtkę, następnie do przedszkola można wejść drzwiami wejścia głównego od strony ul. Kadetów, pokonując schody i kierując się korytarzem na parterze w lewo, a następnie skręcając w prawo do sekretariatu przedszkola. Drzwi wejściowe są zablokowane. W przypadku chęci dostania się na teren przedszkola należy użyć domofonu. W budynku przedszkola na pierwszym piętrze znajduje się gabinet w-ce dyrektora. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przyjmuje w budynku Szkoły.
Sekretariat główny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 oraz gabinet dyrektora znajdują się na parterze, w starej części budynku szkoły.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na pomoc pracownika szkoły.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- W przedszkolu nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a , ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
- Brak dostępu do tłumacza języka migowego.